Xiaomi Kamera Filigranı Nasıl Kaldırılır?

0

Akıllı cep telefonlarının birçoğu farklı özellikleri içerisinde barındırmakta ve kullanacak kullanıcılar için tercih sebeplerini değiştirecek etkenler olmaktadır. Her cep telefonunun kendi markasıyla özdeşleşmiş olan özellikleri ve sistem görünümü kullanıcıların tercihlerinde değişkenliklere sebep olmaktadır.

Xiaomi marka cep telefonları da alışılmış Android işletim sistemli diğer cep telefonlarının aksine daha farklı özellikler ve yenilikler yaratmayı benimsemiştir. Hizmet verdiği kullanıcı kitlesine bu özellikleri sunmasının yanı sıra uygun bir fiyata satışa sunuluyor olması da kullanıcıların tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Kullanılan telefonları kişiselleştirilebilmesi kullanıcılar için en ilgi çekici özellikler arasında yer almaktadır. Telefonun belirli kısımlarında kullanıcıya ait simgelerin, ifadelerin veya butonların yer alması bu cihazları daha cazip kılmaktadır. Bunların içerisinde en dikkat çekeni de filigran ekleme, kaldırma ve düzenleme özelliğidir.

xiaomi kamera filigranı kaldırma

Filigran nedir?

Filigran, herhangi bir belge, dosya veya uygulama benzeri ögelerin içerisine kullanıcıyı ve hak sahibini belirtici nitelikle eklenen simge veya yazılardır. Bu, kullanılan ögenin sahiplik durumunu ifade etmek amacıyla tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu durum, bazı uygulama veya belgelerde ücretli/ücretsiz ayrımı için kullanılmaktadır. Ücretsiz kullanım hizmeti için oluşturulan ögenin belirli bir köşesine filigran eklenmektedir. Bu sayede hem oluşturucu hizmeti veren uygulama veya belgenin reklamı yapılmaktadır hem de kullanıcıların bu filigranı görüntülememek için ücretli üyelik alması teşvik edilmektedir.

Xiaomi Kamera Filigranı Nasıl Kaldırılır?

Xiaomi marka cep telefonları ile çekilen fotoğrafların alt kısmında bir filigran yer almaktadır. Bu filigran cep telefonu modelini ve kamera kalitesini belirtici nitelikte ifadelere yer vermektedir. Bu sayede çekilen fotoğrafların yayınlanması durumunda, diğer kullanıcılar hem cep telefonu markasından haberdar olacaktır. Hem de fotoğrafın kalitesini beğenmeleri durumunda o marka cep telefonunu almak için bir eğilim içerisine gireceklerdir. Bu sebeple bu yöntem tercih edilmektedir.

xiaomi kamera filigranı nasıl kapatılır

Çekilen fotoğraflarda bir filigran olmasını istemeyen kullanıcıların aşağıdaki adımları uygulaması durumunda Xiaomi kamera filigranı nasıl kaldırılır sorusu cevaba kavuşacaktır.

 • Öncelikle Xiaomi marka cep telefonunuzun “Ayarlar” menüsünü açınız.
 • Ardından “Uygulamalar” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından “Sistem Uygulama Ayarları” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından “Kamera” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan menü içerisinde “Filigran veya cihaz etiketi” seçeneğini kapatınız.

Farklı Xiaomi modellerinde bu adımlarda ufak tefek değişiklikler olabilecektir. Mümkün olan en benzer seçenekleri tercih ederek işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Xiaomi Kamera Filigranı ile Fotoğraf İsimlendirme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf isimlendirme olarak tanımlandırılabilecek olan özellik, fotoğraf filigranı kısmına istenilen bir ifadenin eklenmesidir. Cep telefonu marka ve modeli sabit kalmakla birlikte bunun yanına belirlenen bir ifade eklenebilmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Xiaomi Kamera Filigranı Nasıl Kaldırılır? başlığı altında ifade edilen adımları takip ederek Filigran seçeneğine geliniz.
 • “Filigran” seçeneğine tıklayarak açık konuma getiriniz.
 • “Fotoğraflara zaman etiketi ekle” seçeneğini kapatınız.
 • “Cihaz etiketi” seçeneğini açınız.
 • Alt kısmında yer alan “Özel Filigran” seçeneğine tıklayınız.
 • Buraya filigranın ikinci satırında görüntülenmesini istediğiniz ifadeyi yazınız ve “Kaydet” butonuna tıklayınız.

İfade edilen adımları tamamladıktan sonra örnek bir fotoğraf çekerek işlemin doğrulunu test edebilirsiniz. Oluşturulan yeni filigranın fotoğraf üzerindeki görüntüsünü beğenmemeniz durumunda yeniden Filigran menüsüne girerek “Özel Filigran” seçeneği içerisindeki ifadeyi silebilir, aynı zamanda filigranı komple olarak kaldırabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.