Xiaomi Çift Tık İle Ekran Açma Nasıl Yapılır?

0

Birçok telefon kullanıcısı ekstra özellikler sunan, kullanımı kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren cep telefonu markalarını tercih etmektedir. Bazı kullanıcılar ise tam aksine sahip oldukları ekstra özellikli cep telefonu ve özellikleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değillerdir.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini bu doğrultuda artıran cep telefonu markaları, en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Xiaomi olarak bilinen marka da son yıllarda bu açıdan ön plana çıkmaktadır. Diğer telefon markalarının aksine sunmuş olduğu geniş özellik ağına rağmen oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulmaktadır. Bu doğrultuda da kullanıcı sayısını giderek artırmaktadır. Xiaomi marka cep telefonuna sahip olan kullanıcıların farkında bile olmadığı birçok özellik vardır. Bu özelliklerin arasında en dikkat çekenlerinden biri de Xiaomi çift tık ile ekran açma özelliğidir.

xiaomi çift tık ile ekran açma

Xiaomi Çift Tık ile Ekran Açma Nedir?

Ekranı kapalı konumda bulunan bir telefonun ekran görüntüsünün gelmesi için güç düğmesine basmak yerine ekrana iki kere dokunmaktır. Bu eylem sonucunda ekran görüntüsü gelmektedir. Eğer ekranda bir parola veya başka bir güvenlik yöntemi bulunmuyorsa, telefon açılmaktadır. Aynı şekilde kapatma işlemi için de bu özellik kullanılabilmektedir.

Xiaomi Çift Tık ile Ekran Açma Nasıl Kullanılır?

Pek çok kullanıcı tarafından bilinmeyen özelliklerden biri olan çift tık ile ekran açma, oldukça basit bir yöntemle aktif edilmektedir. Bu özelliği aktif etmek isteyen kullanıcıların uygulaması gereken adımlar şunlardır:

  • Xiaomi marka cep telefonunuzun Ayarlar menüsünü açınız.
  • Ardından “Kilit ekranı” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından “Ekranı açmak veya kapatmak için iki defa dokun” seçeneğine tıklayarak aktif ediniz. Bu seçenek bazı Xiaomi markalarında “Uyandırmak için ekrana çift dokunun” biçiminde yer almaktadır. Cihazınıza uygun olan seçeneğini seçiniz.

Belirtilen adımların ardından telefon ekranınızı tuş kilidi aracılığıyla kapatınız. Ve ardından ekrana çift tıklayarak özelliğin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Ekran çift tıklamalar sonucunda açılıp kapanıyorsa işlem başarılı olmuştur.

Çift tık ile ekran kapatma işlemi tam anlamıyla beklenen düzeyde değildir. Telefon kullanımı esnasında veya sonrasında ekrana çift tıklama yaptıktan sonra ekran kapanmamaktadır. Yalnızca güç düğmesi veya çift tık ile açılan ana ekrandan sonra çift tık ile kapatma yapılabilmektedir. Örneğin saate veya gelen bildirime bakmak için yapılan çift tık işleminin ardından yeninden çift tık ile ekran kapanabilmektedir. Bunun haricinde hiçbir durumda çift tık ile ekran kapanmamaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.