sohbete özel duvar kağıdı

WhatsApp Sohbete Özel Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

WhatsApp, her sohbete özel duvar kağıdı belirlemesini sağlayan yeni ve oldukça güzel bir özelliğini kullanıma sundu.

Günümüzde dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasının WhatsApp olduğunu neredeyse bilmeyen kimse yoktur. WhatsApp son zamanlarda alışveriş özelliğini hizmete alarak tüm kullanıcıların dikkatini çekmişti. Bu seferki özellik alışveriş özelliği kadar olmasa da kullanıcılar için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

sohbete özel duvar kağıdı

Facebook bünyesinde hizmet veren uygulama, daha önce tüm sohbetlerde geçerli tek bir duvar kağıdı kullanılabiliyordu. Yeni gelen bu güzel özellik ile birlikte whatsApp her sohbete özel duvar kağıdı seçme imkanı doğdu. Her sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirleyebilmek demek sohbetleri birbirinden çok daha kolay ayır edebilmek demektir.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanabilmek için öncellikle uygulamanızın güncel olduğundan emin olmalısınız. Uygulamanız güncel ise duvar kağıdını değiştirmek istediğiniz sohbeti açın ve sağ üst tarafta yer alan ”üç nokta” menüsünden ”duvar kağıdı” seçeneğine tıklayın.

Duvar kağıdı menüsüne girdikten sonra karşınıza gelecek seçeneklerden kendinize bir duvar kağıdı belirliyorsunuz. Seçtiğiniz duvar kağıdı hoşunuza gittiyse alt tarafta yer alan KUR seçeneğini tıklayıp whatsApp her sohbete özel duvar kağıdınızı ayarlayabilirsiniz.

Not : Her sohbete özel duvar kağıdı şu an için sınırlı sayıda kullanıcılara açmış durumda. Yani bu özellik henüz telefonunuza gelmediyse üzülmeyin. Siz uygulamanızı güncel tutun o size yakın bir zamanda uğrayacaktır.  Whatsapp, her sohbete özel duvar kağıdı özelliğini dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?