whatsapp görüldü gizleme

Whatsapp Görüldü Gizleme

Whatsapp uygulamanızda görüldü gizleme işlemi yapmak istiyorsun ama nasıl yapıldığını bilmiyorsan hemen bu yazıyı okumalısın.

Whatsapp uygulamasına yeni gelen güncellemelerden biri de Whatsapp görüldü gizleme özelliğidir. Bu özellik birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı bile. Eğer sen de bu özellikten yararlanmak istiyorsun fakat nasıl yapıldığını bilmiyorsan senin için Whatsapp görüldü gizleme rehberini oluşturduk. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek sen de Whatsapp’ın görüldü gizleme ve ya gençlerin deyimi ile mavi tik kapatma özelliğini deneyebilirsiniz. Öncelikle bilmeyen okurlarımız için Whatsapp nedir ve ne için kullanılır tanımlayalım.

Whatsapp Uygulaması Nedir ve Ne İçin Kullanılmaktadır?

Akıllı telefonların gelişimiyle birlikte yazılım firmaları telefonlar için yararlı uygulamalar üretme yarışına girmiş bulunmaktadır. Bunlardan biri de Whatsapp uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde ücretsiz bir şekilde internet aracılığıyla yakınlarınla sohbet edebilir, medya paylaşımı yapabilirsin ve ya görüntülü sesli aramalar yapabilirsin. İlk çıktığı zamanlarda gençler tarafından büyük bir ilgiyle kullanılmaya başlanan uygulama şu an her yaş kesimi için uygun bir sohbet uygulaması haline gelmiştir. Whatsapp uygulamasını Android cihaz kullanıyorsan Google Play Store mağazalarından iOS cihaz kullanıyorsan App Store mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Kurulumu oldukça basit bir uygulama olan Whatsapp’a telefon numaranız ve adınız ile kolayca kayıt olabilirsin. Kurulumunu yaptıktan sonra da arkadaşların ve ya ailenle keyifli sohbetler yapabilirsin.

whatsapp görüldü gizleme

Whatsapp Uygulaması İçin Mavi Tik

Whatsapp görüldü özelliği ve ya bir diğer adıyla mavi tik kapatma özelliği oldukça sorulan birisidir. Sen de gizliliğe önem veriyorsan ve ya karşı tarafın mesajını okuduğunu öğrenmesini istemiyorsan bu özellikten yararlanabilirsin. Whatsapp görüldü özelliği ve ya mavi tik nedir diye soruyorsan yazıyı takip etmeye devam etmelisin. Mavi tik ve ya görüldü özelliği Whatsapp uygulaması tarafından geliştirilen ve karşı tarafın mesajını okuduğunu öğrenmemesi için uygulanan bir özelliktir. Yani sen arkadaşından gelen mesajı okuduğundan mesajın alt köşesinden bulunan tikler mavi olacaktır. Eğer böyle olmasını istemiyorsan o zaman mavi tik özelliğini kapatmalısın. Bu özelliği kapattıktan sonra arkadaşından gelen mesajı okuduğun halde arkadaşın bunu bilmeyecektir. Fakat burada unutmaman gereken önemli bir nokta vardır. Eğer arkadaşında senin mesajını okuduğu halde sen bunu bilmeyeceksin. Buna rağmen hala Whatsapp mavi tik gizleme özelliğinden yararlanmak istiyorsan aşağıdaki adımları takip etmelisin.

Mavi Tik Gizleme veya Görüldü Gizleme

Gençlerin ağzında genel olarak duyduğunuz mavi tikin ne olduğunu bilmiyor musunuz? O halde hemen sizin için açıklayalım. Mavi tik Whatsapp görüldü özelliğinin bir diğer adıdır. Halk arasında genel olarak mavi tik diye bilinmektedir. Bu uygulama içerisinde ise bu özelliği kapatabilirsin. Öncellikle Whatsapp uygulamasını açalım. Daha sonra ise Whatsapp Ayarlar bölümüne tıklayalım. Burada açılan sayfada Hesap sekmesini açın. Hesap sekmesini açtığında karşına Gizlilik bölümü gelecektir. Gizlilik bölümünde ise Okundu Bilgisi sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığında Okundu Bilgisi özelliğini pasif hale getirmiş olacaksın. İşte bu kadar basit! Şimdi arkadaşlarınla ve ya ailenle mesajlaştığında mesajı okuyup okumadıklarını bilemeyecekler. Aynı şekilde sen de artık karşı tarafın senin mesajını okuyup okumadığını bilemeyeceksin. Eğer bu özelliği kullanmaktan sıkılırsan ve ya değiştirmek istersen aynı şekilde tekrar Whatsapp uygulamasını açıp Hesap bölümüne girmelisin. Daha sonra ise aynı işlemleri tekrar takip ederek Gizlilik bölümüne tıklayıp Okundu Bilgisini aktifleştirebilirsin. Eğer bu işlemleri yapamıyorsan mutlaka uygulamayı güncelleyip güncellemediğini kontrol et.

iOS ve ya Android İçin Whatsapp Görüldü Özelliği

Farklı yazılım sistemlerine göre Whatsapp uygulamasını indirmek farklılıklar gösterebilir. Bunun için eğer iOS cihaz kullanıyorsan Iphone telefon gibi App Store mağazasından Whatsapp uygulamasını indirebilirsin. Android cihazlar için ise Samsung, Huwaie gibi telefonlarda ise Google Play Store mağazalarından indirmelisin. Görüldü özelliğini kapatmak için hem iOS hem de Android cihazlarda işlem aynıdır. Bunun için öncelikle olarak Whatsapp uygulamasını açmalısın. Daha sonra ise Ayarlar bölümüne girmelisin. Ayarlar bölümünü açtığında karşına Hesap yazısı çıkacak bu Hesap yazısına tıkladığında ise Gizlilik bölünü göreceksin. İşte bu Gizlilik bölümünü açtığında en altta Okundu Bilgisi var oraya tıklayarak Whatsapp görüldü gizleme özelliğini aktifleştirebilirsin. Böylelikle ne sen arkadaşlarının mesajını okuduğunda onlar bilecek ne de arkadaşların senin mesajını okuduğunda sen bileceksin. Aynı şekilde tekrar Whatsapp mavi tik özelliğini aktifleştirmek istersen aynı adımları izemelisin.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?