Valeo Nerenin, Valeo Nerenin Malı?

 Küreselleşen dünyada birçok otomobil firması yer almaktadır. Her otomobil firması otomobil üretmek için tedarikçilere ihtiyaç duyar. Tam da bu noktada dünya çapında bilinen bir tedarikçi ve stratejik ortak olan valeo firması ön plana çıkıyor. Sanal ortamda valeo firması hakkında bilgilere göz gezdirdiğimde insanların valeo nerenin, valeo nerenin malı gibi aramalar yaptığını öğrendim ve  valeo menşei hakkında bir şeyler paylaşmaya karar verdim. Lafı fazla uzatmadan gelin valeo hakkındaki bilgilere göz gezdirelim.

valeo nerenin malı

  • Kuruluş tarihi: 1923, Saint-Ouen, Fransa
  • CEO: Jacques Aschenbroich (20 Mar 2009–)
  • Genel merkezi: Paris, Fransa
  • Çalışan Sayısı: 114.700 (2019)
  • Gelir: 19,2 milyar EUR (2019)

Dostlar Valeo,1923 yılında Saint Ouen’de (Fransa) kurulmuştur. Valeo latince bir kelime olup iyi veya iyiyim anlamlarına gelmektedir.  Valeo aslında sadece otomobil parçaları üreten bir firma değildir. Birçok insanın bildiği valeo servis valeo grup bünyesinde bulunan parçalardan biridir sadece. Yani anlayacağınız valeo dünya çapında bir grup ve bünyesinde birçok değişik servis bulunmaktadır. Aynı zamanda valeo dünya çapında bilinen birçok firmanın da stratejik ortaklarından biridir. 

Kısacası ister bir otomobil imalatçısı, yedek parça distribütörü, araba bayi ya da bir garaj isterseniz de bireysel araç sahibi olun valeo servisi dünyanın 150 noktasında yanınızda bulabilirsiniz. Bir diğer Fransız marka olan Renault fabrikalarını gördüğünüz her yerde valeo servislerini görmeniz sizi şaşırtmasın zira neredeyse Renault fabrikalarının bulunduğu her yerde Valeo’nun da üretim merkezleri bulunmaktadır. 

Değerli Web Portalım okuyucuları, valeo nerenin, valeo nerenin malı, valeo menşei gibi internet ortamında en çok aratılan valeo nerenin, valeo nerenin malı ile ilgili sorulara bilgim dahilinde ve dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Yine de bu yazım sorularınıza cevap olamadıysa arama motorlarına sorularınıza cevap olabilecek anahtar kelimelerinizi girip arama yapabilirsiniz.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?