uyanış büyük selçuklu ahmet sncer

Uyanış: Büyük Selçuklu Ahmed Sencer kimdir?

Birçok kişi tarafından sevilen Uyanış: Büyük Selçuklu hakkında bazı araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalar arasında Ahmed Sencer (Ekin Koç) yer alıyor. Bu yazımızda araştırılan bu konuya cevap vereceğiz.

Ahmed Sencer kim?

Sultan Sencer veya Muizzeddin Ahmed Sencer diye adlandırılan bu kişi 1086 yılında doğmuş, 8 Mayıs 1157 yılında vefat etmiştir. 1118 ile 1157 yılları arasında Büyük Selçuklu Sultanlığı yapmıştır.

uyanış büyük selçuklu ahmet sncer

Ekin Koç kim?

21 Haziran 1992 yılında Antalya’da dünyaya gözlerini açan Ekin Koç İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Oyunculuk eğitimini ise Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde aldı. İlk oyunculuğunu Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde yaptı. Ekin Koç sadece televizyon üzerinde değil farklı platformlar üzerinde de oyunculuk yaptı. BluTv üzerinde 7yüz ve Bozkır yapımlarında rol oynadı. Ekin koç Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde de I. Ahmed rolünü üslendi.

Ekin Koç’un yer aldığı bazı dizi ve filmleri sırlamamız gerekir ise;

  • 2015 yapımı olan Ali ve Nino (Mehmed)
  • 2015 yapımı olan Senden Bana Kalan (Özgür Arıca)
  • 2018 yapımı olan Bizim İçin Şampiyon (Halis Karataş)
  • 2017 yapımı olan 7yüz dizisi (Kaan Aykar)
  • 2014 yapımı olan Benim Adım Gültepe (Seyfi)
  • 2013 yapımı olan Sana Bir Sır Vereceğim dizisi (Tilki)

Ekin Koç hakkında biraz daha bilgi vermemiz gerekirse; Kilosu 74 olan Ekin Koç’un boyu ise 180 cm olarak belirtiliyor. Saç ve göz rengi kahverengi olan Koç’un burcu ise ikizler olarak görünüyor. Ekin Koç’un sevgilisi hakkında bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?