Telegram Uygulamasında Numara Nasıl Gizlenir?

0

WhatsApp uygulamasının yaptığı sözleşme güncellemesi ile birlikte adını eskisinden daha fazla duyduğumuz Telegram uygulaması artık neredeyse her telefonda bulunan bir uygulama haline geldi. Söz konusu gizlilik ve güvenlik olunca insanlar numaralarının gizli kalmasını ister. İnsanlar internette telegram numara gizleme ve benzeri aramalar yaparak bir şekilde kendilerince önlem almaya çalışıyorlar.

telegram numara nasıl gizlenir

İnsanların yaptıkları telegram telefon numarası gizleme gibi aramalara kaynak olabilmesi adına bu yazıyı yazma gereği duydum. Yani bu yazımda telegram numara nasıl gizlenir sorusuna dilim döndüğünce cevap vermeye çalışacağım.

Telegram uygulamasında insanlar sizin numaranızı görmesin istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit adım var. Bu basit adımları uygularsanız yapmak istediğiniz numara gizleme olayını yapmış olursunuz ve numaranızı görmesini istemediğiniz kimseler artık numaranızı göremeyecekler. Lafı çok fazla uzatmadan telegram telefon numarası gizleme olayına geçelim.

İlk iş olarak telefondan telegram uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Telegram uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst köşede bulunan üç çizgiye tıklıyorsunuz. Üç çizgi işaretine tıkladığınızda yandan açılan ve sizin üyelik bilgilerinizi, kişilerinizi, ayarları ve birkaç daha değişik bağlantıları göreceksiniz. Bu sayfada siz ayarlar bağlantısını tıklamış olacaksınız. Ayarlar bağlantısını tıkladıktan sonra yeni açılan sayfada ise daha ince ve detaylı ayarları yapabileceğiniz bağlantıların olduğu bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada gizlilik ve güvenlik bağlantısını tıklıyorsunuz. Yine karşınıza gizlilik ve güvenlik ile ilgili detaylı ayarları yapabileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Burada da telefon numarası yazan yere tıklıyorsunuz. Açılan yeni sayfada Telefon numaramı kimler görebilir sorusu altında herkes, kişilerim ve hiç kimse gibi üç seçenek göreceksiniz. Bu üç seçenekten size uygun olanından istediğiniz seçiyorsunuz. Eğer hiç amacınız tam bir gizlilik ise burada hiç kimse seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra artık telegramda numaranızı hiç kimse göremeyecektir.

telegram numara gizleme

Yine bulunduğunuz sayfada alt tarafta ayrıcalık ekle bölümü olacaktır. Bu bölümde de her zaman izin ver ve asla izin verme seçeneklerini göreceksiniz. Her zaman izin verdiğiniz kişileriniz olursa, siz numaramı kimler görebilir bölümünde hangi seçeneği seçerseniz seçiniz o her zaman izin verdiğiniz kişi veya kişileriniz sizin numaranızı görecektir. Asla izin verme seçeneğini seçmişseniz eğer numaramı kimler görebilir bölümündeki hangi seçeneği seçerseniz seçin asla izin vermediğiniz kişi veya kişiler asla sizin numaranızı göremeyecektir.

Telegram numara nasıl gizlenir sorusuna bilgim dahilinde ve dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Bu konu ile ilgili merak ettikleriniz veya yapamadığınız bir yer olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.