Sonbaharda Kadınların Vazgeçilmezi Olan Aksesuarlar

0

Kadınların Vazgeçilmezi Olan Aksesuarlar

Yaz aylarından yavaş yavaş çıkıp, sonbaharı karşılamaya başladık. Sonbaharın eşsiz renkleriyle sertleşmeye başlayacak olan iklim koşulları ile birlikte sokak modası da değişmeye başlayacak.

İlerleyen günlerde askılı bluzların, sandaletlerin ve şık terlikler, yerini ceketlere ve çizmelere bırakacak.

Sonbahar ayının kapılarını yavaş yavaş araladığımız şu dönemlerde, sonbahar modasını seven kadınların vazgeçilmezi olan aksesuarları sizler için hazırladık!

İçindekiler:

Ø  Fular – Şal

Ø  Şapka

Ø  Tozluk

Ø  Blazer – Trençkot

Ø  Yağmurluk

Ø  Deri Çanta

Fular – Şal

Sonbahar modası denilince hiç şüphesiz, akla gelen klasik aksesuarlar şallar ve fularlar oluyor.

Havaların günden güne serinlemeye başladığı sonbahar mevsiminde, kıyafetlerinizi şık şallarla kombinleyebilir ya da ufak fularları boynunuza dolayarak farklı bir görüntü kazanabilirsiniz.

Tercihinizi fulardan yana kullanmak isterseniz, gündüz saatlerinde kullanmanız daha uygun olacaktır. Şalları ise akşam veya gece saatlerinde çıktığınız zaman dilimlerimde tercih edebilirsiniz.

Birçok renk seçeneğine sahip olan şal ve fularlarla farklı stiller yaratabilir, pastel renklerle hoş kontrastlar uygulayabilirsiniz.

Şapka

Yaz aylarında tercih edilen hazır veya spor şapkalar, sonbaharın gelişi ile yerini kasketlere ve fötr şapkalara bırakıyor.

Spor, casual veya klasik giyim stiline uyum sağlayabileceğiniz birçok şapka seçeneği vardır.

Elde etmek istediğiniz görüntü maskülen veya klasik bir görüntü ise fötr şapkalar tercih edilebilir. Günlük bir stil uygulamak istiyorsanız da hem şık hem spor bir hava yaratacak kasketleri kullanabilirsiniz.

Şapkalar, sonbaharda saçlarınızın rüzgardan korunması için de yardımcı olacaktır.

Tozluk

Bir dönem sıklıkla tercih edilen ve moda ikonu haline gelen tozluklar, sonbahar aylarına oldukça uygun ve tercih edilebilecek parçalar arasındadır.

Aykırı ya da sevimli bir görünüm elde etmek istiyorsanız, tozluklarla kombin yapabilirsiniz. Etek ve şort gibi parçalarla daha çok kombinlenebilen tozlukları, bacaklarınızla birlikte kollarınızda da kullanabilir, askılı veya kısa kollu bluzler ile kombinleyebilirsiniz. Tozluklar, ani geçişli hava değişimlerine ve mevsim geçişlerine oldukça uygun moda parçaları arasında yer almaktadır.

Blazer – Trençkot

Sonbaharın olmazsa olmaz parçalarından ve en çok tercih edilen tamamlayıcılarından biri de trençkotlar ve blazer ceketlerdir.

Modası geçmeyen ve yer yıl popüler olan trençkotları hem eteklerinizle hem de pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz.

Her kombine uyum sağlayan trençkotlar dışında, blazer veya deri ceketler de sonbahar mevsimin en çok tercih edilen giyim aksesuarları arasında yer alıyor. Bunlarla birlikte, birkaç yıldır moda olan biker süet ceketleri de spor kombinlerinizde tercih edebilirsiniz.

Yağmurluk

Yağışlı ve serin havaların vazgeçilmesi olan yağmurluklar, sonbaharın en gözde parçalarından biridir, diyebiliriz. Geçtiğimiz sene moda olan şeffaf yağmurluklarla spor kıyafetlerinizi kombinleyebilirsiniz. Daha klasik ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız rugan yağmurlukları tercih edebilirsiniz.

Deri Çanta

Yazın favorileri arasında yer alan hasır çantalar, yerini deri çantalara bırakarak, sonbaharı karşılamamızı sağlıyor. Sonbahar kombinlerinde kullanacağınız bordo, koyu yeşil, toprak veya bakır tonları gibi renklerle eşsiz sonbahar kombinleri oluşturabilirsiniz.  Spor şıklık elde etmek istiyorsanız sırt çantaları, klasik şıklık elde etmek istiyorsanız da omuz ya da el çantalarını tercih edebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.