sermayesiz çok para kazandıran iş fikirleri

Sermayesiz Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

 Sermayesiz iş fikirleri var mı? Bir iş kurmak istediğiniz zaman mutlaka bir miktar sermayeye sahip olunması gerektiği söylenir. Ancak gelişen teknoloji ile, artık sıfır sermayeli ya da çok daha az sermaye ile kurulabilecek çok sayıda iş bulunmaktadır. Hiçbir sermaye olmadan ya da çok düşük sermayeler ile kuracağınız bu işlerden çok para kazanabilirsiniz. Bu yazıda düşük sermayeli ve sıfır sermayeli çok para kazandıran işlerden bahsedeceğiz.

Hangi İşler Sermayesiz Yapılabilir?

  •   Özel ders vermek
  •   Satış ortaklığı yapmak
  •   Bakıcı olmak
  •   Online sekreterlik
  •   Bahçıvanlık yapmak
  •    Makyöz olmak
  •    Sokak müzisyeni olmak
  •    Rehber Tercüman
  •   Masaj Yapın
  •   Danışmanlık Vermek

sermayesiz çok para kazandıran iş fikirleri

Özel Ders Verin

Özel ders vermek sermayesiz olarak yapılabilecek işlerden birisidir. Eğer herhangi bir konuda ders verebilecek kadar yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, o konuda özel ders verebilir ve saatlik ortalama 200 TL gelir elde edebilirsiniz. Özel ders talep edenlerle, özel ders verenlerin buluştuğu pek çok platform bulunuyor. Bu platformları takip edebilir ve iş alabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapmak

Benim görüştüğüm en az 50 arkadaşım var, çevrem geniş diyorsanız bu iş size göre. Satış ortaklığı sistemi bir ağ kurarak gerçekleşmektedir. Bazı firmalar, çevrelerine ürün göndermekte ve bunların satışını yapmalarını istemektedir. Yüzde 50’ye veren kar marjları ile sizlerde çevrenize ürün satışı yapabilir ve çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Bakıcı Olmak

Bakıcılığın size çok para kazandırabileceğini hiç düşündünüz mü? Çocuk ve yaşlı bakıcılığı son derece zor ve meşakkatli bir iş, bu nedenle ücreti de çok fazla. Genelde çocuk ve bebek bakıcıları, tam zamanlı bakım işi için yaklaşık 150 TL günlük ücret almaktadırlar.

Online Sekreterlik

Herhangi bir firmanın veya kişilerin her zaman yardımcı bir sekretere ihtiyacı olur. Pandemi döneminde özellikle bu iş internet üzerinden yapılmaya başlandı. İnternet üzerinden yapacağınız online sekreterlik işinde genellikle saatlik ücret alınmaktadır. Saatlik 13 veya 14 TL gibi ücretler kazanılabilmektedir. Sekreterlik işi genel olarak, firmaların maillerini cevaplama, önemli konuları not alma ve firma toplantılarını ayarlama gibi işler yaparlar.

Bahçıvanlık Yapmak

Sermayesiz iş fikirleri arasında bahçıvanlık son derece popüler ve aynı zamanda iyi bir iştir. Bahçıvanlık yaparak kısa sürede çok para kazanabilirsiniz, aynı zamanda bu işi yapmak için hiçbir sermaye ihtiyacınız yok. Villa veya bahçeli herhangi bir ev ile aylık anlaşma yapın ve haftada bir veya iki gün, yaklaşık 1 saat boyunca bahçe işleri ile uğraşarak para kazanın. Tam zamanlı ve kendini işe vererek çalışan bahçıvanlar ayda 5 bin liraya kadar gelir elde edebiliyorlar.

Makyöz Olmak

Makyöz olmayı hiç düşündünüz mü? Özel günlerde veya partilerde, düğünlerde makyaj yaparak çok para kazanabilirsiniz. Kişisel makyaj asistanları bu iş için son derece iyi para alırlar. Örneğin düğün makyajı 800 TL, parti makyajları ise yaklaşık 400 TL’ye yapılmaktadır. Yani bu işte gerçekten de çok para var.

Sokak Müzisyenliği

Sokak müzisyenliği son derece para kazandıran ve yapmak için hiçbir sermaye gerekmeyen bir iş fikridir. Herhangi bir enstrümanı çalmayı biliyorsanız, sokak müzisyenliği yaparak çok para kazanabilirsiniz. Sokak müzisyeni olarak ayda binlerce lira kazanan çok fazla insan var.

Rehber Tercüman

Rehber tercümanlar firmalar tarafından saatlik olarak veya günlük olarak kiralanırlar ve çok yüksek ücretler alırlar. Belirli bir bölgede bilgi sahibi olan rehber tercümanlar, söz konusu alanı İngilizce veya başka dillerde turistlere tanıtarak yüksek gelirler elde edebilirler. Genelde her bir rehber tercüman saatlik 70-80 TL ücret alır.

Masaj Yapın

Sermayesiz iş fikirleri arasında masaj da var. Masaj son derece yüksek gelir elde edebileceğiniz iş fikirlerinden birisidir. Genelde ortalama masaj ücreti saatlik 120 TL civarındayken, deneyimli masözler saatlik 400-500 TL ücret alabiliyorlar.

Danışmanlık Verin

Sermayesiz iş fikirleri listemizde olan danışmanlık, belli bir alanda uzman olanlara yönelik bir meslek. Herhangi bir alanda yeteri kadar deneyiminiz var ise, danışmanlık vererek para kazanabilirsiniz. Danışmanlık özellikle belli bir alanda uzman olanlar için son derece karlı ve yüksek getirili bir iştir. Danışmanlar, her bir danışma için bir miktar ücret kazanmaktadırlar. Genelde her bir danışma için saatlik 150-200 TL arası ücret alınmaktadır.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?