PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

0

Office programları, bilgisayar üzerindeki birçok metin içeriği için kullanılan araçlardır. Farklı isimlerle adlandırılan her bir programın farklı bir hizmeti ve özelliği bulunmaktadır. Eğitim ve iş sektörleri ağırlıklı olmak üzere birçok sektörde bu programlar sürekli olarak kullanılmaktadır.

PDF formatında bulunan görsel ve metin içerikli belgeler de Office programları ile görüntülenmekte ve düzenlenmektedir. Oluşturulacak olan belgelerin daha biçimsel ve bütüncül bir biçimde görüntülenebilmesi ve düzenlenebilmesi için sıklıkla tercih edilen PDF formatı, birçok ihtiyacı ve sorunu da beraberinde getirmektedir. Office programları ile düzenlenen diğer dosya formatlarının aksine biraz daha kafa karıştırıcı olabilmektedir. Kullanıcıların bu durumda ihtiyaç duyduğu en önemli özellik hazırlanmış olan farklı PDF belgelerinin birleştirilmesi olmaktadır. Kullanıcılar bu konuda araştırmalar yapmakta, farklı online düzenleme siteleri ve Office programlarını denemektedir.

pdf dosyaları nasıl birleştirilir

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir? (Adobe Acrobat DC)

PDF formatındaki belgeleri düzenlemek için birçok site ve program hizmet vermektedir. Hizmet veren bazı site ve programlar ücretli olduğu için tam anlamıyla beklenen verimi gerçekleştirememektedir. Bu sebeple kullanıcılar tarafından da başarısı tescillenmiş programlara yönelmek en doğru tercih olacaktır. Bu durumda kullanılması gereken en iyi program Adobe Acrobat DC ve benzeri sürümleri olacaktır. Bu program yardımıyla PDF dosyaları üzerinde birçok düzenleme ve iyileştirme yapmak mümkündür.

Adobe Acrobat DC, bu alanın en başarılı programlarından biri olmasının yanı sıra sağladığı hizmeti ücretli olarak gerçekleştirmektedir. Fakat ilk kullanımlar için 30 günlük deneme süreci tanımlamaktadır. Bu deneme süreci esnasında programdan memnun kalınması durumunda ücret ödenerek Premium abonelik alınabilir. Bunun dışında ise programın birçok sitede crack dosyaları bulunmaktadır. Program crack işlemi sonrasında ücretsiz olarak kullanabilmektedir.

Programı bilgisayarına herhangi bir abonelik biçimi sonucunda kurmayı başaran kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle birleştirmek istediğiniz PDF formatındaki belgeleri aynı klasör içerisine alınız.
 • Ardından birleştirmek istediğiniz PDF formatındaki belgeleri seçiniz ve sağ tık yapınız.
 • Açılan menü içerisinden “Dosyaları Acrobat’ta Birleştir” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan Adobe Acrobat DC programında bir süre bekleyiniz. Birleştirmek istediğiniz belgeler program tarafından taransın.
 • Ardından sağ üst köşedeki “Birleştir” butonuna tıklayınız.
 • Birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra “Cilt1” adında yeni bir PDF belgesi açılacaktır. Bu belgeyi “Farklı Kaydet” yöntemini kullanarak bilgisayarınıza kaydediniz.

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir? (PDF24 TOOLS)

PDF belgelerini birleştirme ve diğer birçok konuda başarılı hizmet veren bir başka program/site ise “PDF24 Tools” isimli programdır. Ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Program şeklinde bilgisayara kurulabilmesinin yanı sıra bazı ufak işlemleri internet sitesi üzerinden de yapmaktadır. PDF dosyalarını birleştirme işlemini internet sitesi üzerinden yapabilmek mümkündür.

İnternet sitesi üzerinden işlemini yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şunlardır:

 • “https://tools.pdf24.org/tr/” isimli web sitesini internet tarayıcınız üzerinden açınız.
 • PDF dosyası için uygulayabileceğiniz tüm işlemleri göreceksiniz. “PDF birleştirme” butonuna tıklayınız.
 • Ardından “Dosyaları seç” butonuna tıklayınız.
 • Birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını seçiniz.
 • Seçmiş olduğunuz dosyalar sitedeki pencereye eklenecektir. Eklenen PDF dosyalarının sıralamasını belirleyiniz. Sıralama işlemini dosyaları sürükleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ardından “PDF Oluştur” butonuna tıklayınız.
 • PDF oluşturulduktan sonra “İndir” butonunu kullanarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bunun dışında ise alt tarafta bulunan paylaşma seçeneklerini kullanarak farklı platformlar üzerinden gönderebilirsiniz.

PDF dosyaları nasıl birleştirilir konusu ile ilgili iki farklı yöntem anlatılmıştır. Belirtilen yöntemlerle ilgili adımların eksiksiz olarak uygulanması durumunda işlem başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Belirtilen iki program da sürekli olarak sürüm güncellemesi almaktadır. Bu güncellemeler ile birlikte sorunlu özellikler düzeltilirken, diğer bazı özelliklerin ise yerleri veya uygulanış biçimleri değişebilmektedir. Bu sebeple bir sorun yaşanılması durumunda belirtilen adımlara en uygun yeni adımların tercih edilmesi işlemi başarılı kılabilecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.