parti organizasyonu ile para kazanın

Parti Organizasyonu ile Para Kazanın

İnsanlığın var olduğu ilk günden itibaren adeta bir ihtiyaç listesi vardır. Bu liste insanlık tarihinin en eski ve karanlık zamanlarında bile öncelik arz etmekteydi. Kabaca liste; yeme, içme, barınma, güvenlik gibi unsurlara ayrılmıştır. İnsanlık bu iş bölümünü en başından beri bir prensip ve ihtiyaçlar hiyerarşisi içinde yerine getirmekteydi. Paranın icadından önce de ilkel kabileler de bile bir iş bölümü vardır. Bu iş bölümleri bazen yeteneğe, uzmanlaşmaya bazen de ihtiyaca göre belirlenmiştir. Paranın bulunması ve tabi icatların çoğalmasıyla birlikte insanların daha nitelikli zamanlarının kalması, ticaretin artması, keyfi alışkanlıkların çoğalması, istenilen metalara ulaşma çabası bilinen iş kollarında günümüze kadar orantısız bir artışa neden olmuştur.

İşte tarihin en başından beri insanlığın içinde olan hayatta kalma ve keyif alma çabası günümüze kadar misli ile artarak devam etmektedir. Bu istekler de doğal olarak çeşitli meslek kollarının artmasına yol açmıştır. Ve bu çoğalan meslek kolları, insanların sevdiği meslekleri seçmesi zamanlarını kaliteli ve yaşanılır bir hale getirme isteğini de beraberinde getirmiştir.

parti organizasyonu ile para kazanın

Mesleğinizi Seçebilmek Size Neler Katar?

Yaşadığımız yüzyılın belki de en önemli ve sorun yaratan durumlarından biri de meslek seçimi problemidir. Aile, çevre ve toplumu belirlediği ölçütlerde edinmeye çalıştığımız meslekler çoğunlukla mutsuz bir genç kesim yığınları yaratmıştır. Aslında hayati olan ama günümüzde yeterince üzerinde durulmayan meslek edinme hakkını kendimize uygun bir şekilde seçtiğimizde bizleri; mutlu, dinamik, verimli, topluma faydalı ve bilinçli bireyler haline getirir. Bütün bunlar göze alındığında kendimize uygun mesleği büyük bir titizlikle seçmememiz hayati açıdan oldukça önem taşır.

Hangi Mesleği Seçmemiz Gerektiğine Nasıl Karar Vermeliyiz?

Yaşadığımız toplumda küçük yaşlardan beri belki de en çok karşılaştığımız soru büyüğünce ne olmak istediğimizdir. Peki gerçekten büyüğünce ne olacağımız konusunda derinlikli olarak düşünüyor muyuz?

Yapılan araştırmalara göre meslek seçimi kişinin hayatı boyunca yaşam kalitesini belli eden bir unsurdur. Bu kadar önemli bir şeyi belirlemek için elbette uzun ve detaylı bir araştırma ve tabi bunu tamamlayan bir eğitim gereklidir. Kişinin mutlu olması, üretebilmesi ve ürettiği alanda uzmanlaşması işe, mesleğine sevgisini ve başarısını pekiştirir.

Günlük Hayatta Karşılaştığımız Birçok Meslek Kolunun Toplum İçin Önemini Gerçekten Biliyor muyuz?

Küçük yaşlardan beri olmak istediğimiz mesleklerin bütün dünya için aynı olduğunu söylesek yanlış olmaz. Doktor, Öğretmen, Avukat, Hâkim vb. gibi toplumca benimsenmiş ve taktir gören meslekler ufak yaşta çocukların bile hayalidir. Bu mesleklerin toplumdaki önemi yadsınamaz bir gerçektir ama aslında derinlikle düşünmediğimiz ve toplumda yaşayan her kesimin sabah işlerine ya da hayatlarına dönmelerini sağlayan oldukça değerli meslekler vardır.

Hangi maddi durumda, kültürde veya yaşam tarzında olursa olsun günümüzde hiçbir partiye katılmayan insan var mıdır? Ne dersiniz? Tabi ki de yoktur. Hemen hemen her yaş grubuna hitap eden bir parti organizasyonuna hepimiz katılmışızdır. Doğum günleri, düğünler, yılbaşı kutlamaları, açılışlar, yıldönümleri… saymakla bitmeyen organizasyonların birçok türüne katılmışızdır. Kim bilir kaç keyifli an, kaç unutulmaz hikayelerimiz, bitmeyen kahkahalarımız vardır hem de…

Her insana hitap eden, belki de yan yana gelemeyecek insanları bir araya getirmek, milyonlarca farkı zevkten insanı memnun etmek, bütün streslerini ve dertlerini unutturmak, mutluluklarını paylaşmak, çoğaltmak, hiç tanımadığımız insanların keyiflerini görüp keyiflenmek ne güzel bir histir değil mi? Peki bu bahsettiğimiz tanımlardan oluşan bir iş kolunun size ne hissettirebileceğini hiç düşündünüz mü?

İnsanların küçük yaştan beri hayal ettiği düğünlerini, iş kutlamalarını, terfilerini, doğum günlerini, en özel anlarını adeta sihirli bir değnek değmiş gibi gerçekleştireceğiniz bir meslekte çalışmanın hazzını bir an olsun hayal edin… işte size bu tebessüm gibi bir meslekten bahsediyorum Parti Organizasyonu.

Biliyoruz ki bütün iş kolları kendince değerli ve önemlidir ama kişinin meslek seçimlerinde kendisini daha rahat ve mutlu hissettiği bir iş adeta hayaldir. Siz de hem mutlu olayım hem mutlu edeyim ve enerjim insanların mutluluğuyla artsın ister misiniz? O zaman hiç durmayın! Bu meslek tam da size göre, yapmanız gereken tek şey mutlu olmaya, mutlu etmeye ve hayal gücünüze kendinizi bırakmak, evet hepsi bu.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?