Parfüm Nasıl Saklanır, Püf Noktaları Nelerdir?

0

En sevdiğiniz parfümünüzden bir şişe satın aldınız ve mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istiyorsunuz değil mi? Parfümlerin orijinal kokularını kaybetmemeleri için özenle depolanması ve kullanılması gerekir. Parfümlerdeki yağ ve alkoller neme, sıcaklığa ve ışığa maruz kaldıklarında parçalanırlar. İşte en sevdiğiniz kokuları daha uzun süre kullanmanızı sağlayacak bazı ipuçları. Öncelikle parfüm nasıl saklanır ondan bahsedelim.

parfüm nasıl saklanır

Parfüm Nasıl Saklanır?

Parfümünüzün bulunduğu yer ne kadar karanlık olursa o kadar iyidir. Doğrudan güneş ışığı parfüm için oldukça zararlıdır. Fazla ışık parfümün daha erken bozulmasına neden olur ve bir süre sonra farklı kokar. Bu yüzden parfümünüzü koymak için çekmece veya elbise dolabı gibi daha karanlık yerler seçin. Bazılarımız parfümleri şifonyerin üstünde veya açık bir rafta sergilemeyi sever. Buraların ışık alma ihtimali yüksek olduğundan çoğunlukla buzlu veya tamamen opak şişeli parfümleri tercih edin: çünkü bu şişeler sıvının fazla ışık almasını önler. Bu, akılda tutulması gereken parfüm ipuçlarından en önemlisidir.

 

Parfümünüzün bulunduğu ortamdaki ısı ne kadar düşükse o kadar iyidir. Şişeleri aşırı ısıdan uzak tuttuğunuzdan emin olun. Çekmecelerin veya elbise dolabının serin bölgelerini parfümünüzü koymak için kullanabilirsiniz. Parfüm aşırı sıcak ortamlarda ya da buzdolabı gibi aşırı soğuk ortamlarda tutulmamalıdır.

Parfüm Nasıl Korunur?

Çoğu zaman hızlı bir duş sonrası parfüm şişelerini banyoda unutabilirsiniz. Ancak nem parfümü bozabilir. Parfümü buhardan uzakta tutacak bir dolabınız varsa sorun yoktur. Yine de banyoda parfüm saklamamanız önerilir.

parfüm saklamanın püf noktaları

Parfümü başka bir şişeye aktarmanız gerekiyorsa opak bir cam şişe seçin ve havaya maruz kalması parfümün zaman içinde bozulmasına neden olacağından bu işlemi hızlıca yapın. Düzenli olarak parfüm kullanıyorsanız çantanızda taşıyabileceğiniz hava geçirmez bir seyahat boy atomizer edinebilirsiniz. Ayrıca parfüm kapağını uzun süre açık bırakmayın. Parfümü sıktıktan sonra şişeyi hemen kapatın.

Parfüm şişelerini ayran çalkalar gibi sallamayın. Parfümünüzü sallamanız daha hızlı bozulmasına neden olur. Bu yüzden şişeyi dikkatli kullanın.

Bazen parfümler bir sprey şişesinde bulunmaz ve bunun yerine bir aplikatör çubuğu ya da rulo kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sıvının içine kir girebilir. Bu nedenle her kullanışınızda aplikatörü temizlemeye özen gösterin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.