opel nerenin malı

Opel Nerenin, Opel Nerenin Malı?

Otomotiv sektörünün kralları arasında yer alan Opel günümüzde de pek çok kişi tarafından takip edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle son dönemlerde çıkarmış olduğu yeni modelleri ile birlikte oldukça göz dolduran ve popüler hale gelen Opel, konforu ve sağlamlığı ile birlikte pek çok kişinin takdirini toplamayı başarmıştır. Bu yazımda opel nerenin, opel nerenin malı gibi sorulara dilim döndüğünce cevap vermeye çalışacağım.

  • Üst kuruluşu: Groupe PSA (2017–)
  • Genel merkezi: Rüsselsheim, Almanya
  • Kurucusu: Adam Opel
  • Kuruluş tarihi: 21 Ocak 1862, Rüsselsheim, Almanya
  • CEO: Michael Lohscheller (Haz 2017–)
  • opel nerenin malı

Birçok insanın aşina olduğu opel, 1862 yılında Rüsselsheim’da Adam Opel tarafından bir dikiş makinesi üreticisi olarak kurulmuş bir Alman firmasıdır. Zaman geçtikçe şirket değişik sektörlere yönelmeye başladı. Şirket 1986 yılında bisiklet üretimine başladı ve 1899 yılına geldiğinde ise ilk otomobilini üretti. Şirket 1929 yılından başlayıp 90 yıl boyunca General Motors kontrolünde kalmış olup Mart 2017 yılında Groupe PSA tarafından satın alınmıştır. Bu satın alma ile birlikte Fransız otomobil üreticisini Volkswagen’in ardından Avrupa’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi haline getirdi.

Opel hangi ülkenin veya opel hangi ülkenin arabasıdır gibi sorulara daha açıklayıcı cevaplar verebilmek için opel ile ilgili daha fazla bilgi verelim. Opel’in merkezi Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Rüsselsheim şehrindedir. Şirket, opel markalı binek araç, hafif ticari araç ve araç parçalarını tasarlar, üretir ve dağıtımını derçekleştirir. Kardeş marka olarak belirledikleri İngiliz Vauxhall ile birlikte dünya üzerinde 60’ın üzerinde ülkede hizmet vermektedirler.

Son olarak Opel ambleminin anlamını merak edenler için bu detayı da paylaşmak istiyorum. Halka içinde şimşek şeklinde olan amblemin halkası güveni temsil ediyorken halka içindeki şimşek ise hızı simgeliyor.

Değerli Web Portalım okuyucuları, opel nerenin, opel nerenin malı, opel hangi ülkenin, opel hangi ülkeye ait, opel hangi ülkede üretiliyor, opel hangi ülkenin aracı, opel markası hangi ülkenin, opel hangi ülke üretiyor, opel araba hangi ülkenin, opel hangi ülkenin arabasıdır gibi internet ortamında en çok aratılan opel nerenin, opel nerenin malı ile ilgili sorulara bilgim dahilinde ve dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Yine de bu yazım sorularınıza cevap olamadıysa arama motorlarına sorularınıza cevap olabilecek anahtar kelimelerinizi girip arama yapabilirsiniz.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?