Kadın İsmi De Olan Çiçek İsimleri

0

Kadın ismi de olan çiçek isimleri kız bebeklere isim olarak verilebilecek en güzel isimlerdendir. Peki siz kız bebeklerinize kadın ismi olan çiçek isimlerinden vermeyi düşünüyor musunuz?

Kızlara isim bulmak erkeklere isim bulmaktan çok daha zor bir iştir. Kız bebeklere çiçek isimlerinin verilmesi geleneği çok çok eski bir gelenektir. Bu eski geleneğe göre kız bebeğe çiçek ismi verildiğinde o bebek büyüdüğünde çiçekler kadar güzel olacağına inanılırdı. Tabi bebeklere çiçek ismi verilme nedenleri yukarıda belirttiğim tek bir nedene dayanmıyor. Her çiçeğin kendine has bir pozitif anlamı ve oldukça güzel çağrışımları vardır. Çiçek isimlerinin söylenişleri bile insanı mutlu eder. Doğacak kız çocuğunuza veya doğmuş olup ama hala isim koymadığınız bir kız çocuğunuz varsa ve çiçek isimleri vermek istiyorsanız tam yerindesiniz. Sizler için kadın ismi de olan çiçek isimlerini bir araya getirdik.

kadın ismi de olan çiçek isimleri

Açelya : Sevgiliye hasreti ve ulaşamamanın verdiği hüznü simgeler.
Akasya : Saf ve temiz sevgiyi ifade eder. Güzel duyguların simgesidir.
Ayçiçek : Ay gibi parlak ve çiçek gibi güzel olan demektir.
Buket : Çiçek demeti anlamına gelir.
Burçak : Baklagillerden, taneleri yem olarak kullanılan bir bitkidir.
Defne : Zarif kızlara verilebilecek bir isimdir. “Şan, ün, görkem” anlamı taşır bu sebeple genellikle terfi eden kişilere gönderilir.
Demet : Bir arada bağlanmış çiçek, deste demektir. Demetin de anlamı buket gibidir. Çeşitli çiçekleri kapsar.
Fulya : Fulya, bir dönüşümün hikayesidir. Karlar prensi kardelen oluşun hikayesi. bu sebeple fulya, aşkı uğruna bir olmayı, birlik olmayı göze alan bir çiçektir.
Gelincik : Yazın kırlarda yetişen, parlak kırmızı renkli bir çiçektir. Unutulamayan aşkları simgeler.
Gonca : “Genç ve güzelsin.” demek anlamına gelen gül çeşididir. Körpecik manasına da gelir. Henüz açmamış gül demektir. Yeni umutların, gelecek güzel günlerin habercisidir. Aynı büyüyünce güzel bir güle dönüşecek kızınız gibi, yeni doğan bir gül anlamına gelir.kadın ismi olan çiçek isimleri
Gülçiçek : Çiçekler kadar özellikle çiçeklerin en güzeli gül kadar güzel demektir. Balçiçek ismi de bunun başka bir versiyonudur. O da aynı düşünce ile bal kadar çiçek kadar güzel anlamına gelir.
Günçiçek : Ayçiçek, ayçiçeği demektir. Onun da yukarıda bahsettiğimiz gibi ay kadar güneş kadar güzel anlamı vardır.

kadın ismi olan çiçek isimleri

İpar : Yüksek dağların kar tutmayan yerlerinde yetişen çiçektir. Bu ismi taşıyan kişiler kırılgan ve narin oldukları kadar kendilerinden de emin kişilerdir.
Kardelen : Kar kalkmadan çiçek açan süs bitkisidir. Karların içerisinde, soğuğa inat çiçek açarlar. Yeniden doğuşun, ümidin temsilidir Kardelen ismi.
Lale : Aşkı ifade eden zarif bir çiçektir. Kendi mevsimi haricinde açmaz. O sebeple özeldir. Zamanın kıymetini bilenlerin çiçeğidir.
Nergis : Nergis çiçeği, yunan mitolojisine göre kendine aşık olan bir adamın hikayesinden türemiştir. Kusursuz, dil tutulacak kadar güzel olmayı sembolize eder nergis çiçeği.
Nevgül : Yeni açmış gül demektir. Yeni dünyaya gelen gül gibi mis kokulu bir kız bebek için çok uyumlu bir isimdir.
Nevra : Çiçek, özellikle beyaz çiçek demektir. Pamuklar kadar beyaz bir kız çocuğuna verilebilecek ideal isimlerdendir.
Papatya : Temiz bir kalbin simgesidir.
Süsen : Nisan-Haziran dönemlerinde açan güzel kokulu bir çiçek
Yasemin : Güzel ve çekici anlamına gelir yasemin çiçeği. Aynı zamanda mütevazi ve narin görünüşlü bir çiçek olması sebebi ile duru ve masum duyguların sembolü olmuşlardır.
Yonca : Uğur getirdiğine inanılan bir süs bitkisidir. Özellikle 4 yapraklı olanı çok kıymetlidir. 4 yapraklı yonca bulanın dileğinin kabul olacağına inanılır. Kabul olan en güzel dileğiniz, güzel kızınız için en uygun isimlerdendir.
Yosun : Suların yüzeyinde ya da dibinde yetişen çiçeksiz bitkidir. Doğallığı sevenlerin severek kullandığı bir isimdir.

Bu isimleri Web Portalım sitesi olarak çok beğendik. Sizin de bildiğiniz ama burada yer vermediğimiz kız çocuklarına gidecek çiçek isimleri varsa yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.