kadın cildini bozan alışkanlıklar

Kadın Cildini Bozan Alışkanlıklar

 Kimi zaman farkında olmadan yaptığınız belirli şeyler cilt sorunlarına yol açarak cilde zarar vermeye başlayabilir.

Bakımlı olmak, her bireyin titizlikle dikkat ettiği ve özen göstermesi gerektiği bir rutin haline dönüşmelidir. Çünkü güzel görünmenin temel ilkesi, sağlıklı bir yaşama eşlik eden iyi bir bakımdır. Ancak farkında olmadan veya bilmeyerek yaptığımız hatalar, cilde zarar verebilir ve yıpratabilir. Cilde zarar veren ve yıpratan birtakım alışkanlıkları sizler için hazırladık.

İçindekiler:

  •      Sürekli Büyüteçli Aynalar Kullanmak
  •      Peeling Yapmada Aşırıya Kaçmak
  •      Makyaj Temizliği Yapmamak
  •     Sivilce Sıkmak
  •     Güneş Korumasız Dışarıya Çıkmak

kadın cildini bozan alışkanlıklar

 

Sürekli Büyüteçli Aynalar Kullanmak

Büyüteçli aynalar, cildinizdeki tüm kusurları açık bir şekilde ortaya çıkarır. Büyüteçli aynalara sürekli olarak bakmak, psikolojik olarak moral bozukluğu yaratabilir. Böyle bir durum da sizi cildinizle sürekli olarak oynamaya teşvik edebilir. Bu tür bir davranış zamanla alışkanlığa dönüşebilir ve cildinize kendi ellerinizle zarar vermenize neden olur. Sürekli olarak cildinizle oynamanız, tedavi görmeniz gereken bir durum yaratabilir.

Peeling Yapmada Aşırıya Kaçmak

Her şeyin fazlasının zarar doğuracağını biliyoruz. Aşırıya kaçılacak ve sıklıkla yapılacak peelingler de cildinize zarar verir. Peeling uygulaması, haftada en az iki kere yapılmalıdır. Peeling sonrasında ise mutlaka nemlendirici krem kullanmanız gerekmektedir.

Makyaj Temizliği Yapmamak

Makyaj yapmak, birçok kadının günlük rutininde yer alan bir alışkanlıktır.

Makyaj malzemelerinin tümü, cilt tipinize uygun olarak seçilmeli ve kullanılmalıdır.

Makyajınızı kullandıktan sonra mutlaka çıkarmanız gerekir. Cildinizi makyaj malzemelerinden arındırmadığınız sürece gözeneklerinizi tıkayarak sivilce, siyah nokta, yap bezesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir, cildinizin yapısını bozabilirsiniz.

Sivilce Sıkmak

Alışkanlık haline getirilen ve bilinçsizce sıkılan sivilceler de cilde zarar veren eylemler arasında yer alır. Sivilce sıkarak kötü lekelerin oluşmasına ve cildinizin yapısını bozmaya neden olabilirsiniz.

Sivilcelerinizi sıkmak ve kalıcı lekelere yol açmak yerine, doğal yöntemler ya da dermatolojik ürünler vasıtasıyla onlardan kurtulabilirsiniz.

Güneş Korumasız Dışarıya Çıkmak

Güneş ışınları, cildinizin yaşlanmasına ve iz yaparak güneş lekeleri oluşmasına neden olan, en büyük cilt sorunlarından biridir.

Güneş ışınlarından cildinizi korumayı bir alışkanlık haline getirerek yalnızca tatillerde değil, günlük hayatınızda dışarıya çıkacağınız zaman da güneş kremi kullanmanız gerekir. Böylece cildinizde leke oluşumunun önüne geçerek cildinizi koruma altına almış olacaksınız.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?