İphone Kamera Zamanlayıcı Açma Nasıl Yapılır?

1

Fotoğraf, sosyal medyanın da yaygınlaşması ile birlikte çok fazla kullanılan görüntü biçimlerinden biri haline gelmiştir. Kullanıcılar sürekli olarak beğendikleri ortamları, anları veya kendilerine ait görüntüleri sevdikleri ile paylaşma ihtiyacı hissetmektedir. Böyle yoğun bir ihtiyaca karşı fotoğraf çekmek için kullanılan araçlar da sürekli olarak gelişmekte ve yeni özellikler kazanmaktadır.

Fotoğraf çekimi esnasında başka kişilerden yardım alma ihtiyacı, beraberinde önemli bir özelliğin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Belirli bir zamanlayıcı yardımıyla fotoğraf çekilmek isteyen kullanıcılar, kendi fotoğraflarını çekebilir duruma gelmiştir. Bu bakımdan bu özellik son derece önemli olmuştur. Fotoğraf çekme özelliğine sahip her cihaz için de nasıl kullanılabileceğine yönelik bilgilendirmeler söz konusudur. Kullanılan cihazın teknik ve donanımsal bilgilerinden haberdar olmayan kullanıcılar için bu bilgilendirmeler önemlidir. Bu doğrultuda iPhone kamera zamanlayıcı açma konusu altında bilgilendirme yapılacaktır.

iphone kamera zamanlayıcı açma

iPhone Kamera Zamanlayıcı Açma Nasıl Yapılır?

Tüm cep telefonu kullanıcılarının bilmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Cep telefonları içerisinde birçok önemli ve ekstra özellikler yer almaktadır. Bu özelliklerin hepsinin tüm kullanıcılar tarafından bilinmesi mümkün değildir. Bu sebeple birçok kullanıcı için basit bir işlem olarak görülebilecek olan kamera zamanlayıcısı açma, bazı kullanıcılar için zor olabilmektedir.

iPhone kamera zamanlayıcısı açma işlemini öğrenmek isteyenler şunları uygulamalıdır.

  • iPhone marka cep telefonunuzun kamera uygulamasını açınız.
  • Ekranın üst kısmının ortasında yer alan ok simgesine tıklayınız.
  • Ardından kamera ile ilgili bazı önemli özellikler alt tarafta açılacaktır.
  • Özellikler içerisinden zamanlayıcı simgesine dokununuz.
  • Ardından açılacak yeni seçenekler içerisinde “Zamanlayıcı Kapalı” seçeneğinin sarı renkte olduğunu göreceksiniz. Bunun yanında yer alan 3 sn. ve 10 sn. seçeneklerinden birine tıklayınız.
  • Ardından çekmek istediğiniz fotoğraf için çekme butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra belirlemiş olduğunuz süre dolana kadar çekim işlemi gerçekleşmeyecektir. Süre dolduktan sonra çekim gerçekleşecektir.

iPhone Kamera Zamanlayıcısının Faydaları Nelerdir?

Kullanılan özelliğin en temel işlevi başka kişilerden yardım alma ihtiyacını engellemektir. Çekilmek istenen fotoğrafla ilgili kadrajın ayarlanması sonucunda belirlenen süre tamamlandığında otomatik olarak fotoğraf çekilmektedir. Bu özelliğin bir tek olumsuz yönü bulunmaktadır. Fotoğrafı çekme konusunda yardımcı olacak olan kişinin yönergelerinden mahrum kalmaktır. Her ne kadar belirlenen süre içerisinden kadrajın önüne geçerek poz verilmeye çalışılsa da her zaman başarılı sonuçlar vermemektedir. Bu durumlar göz önüne alındığında iPhone kamera zamanlayıcısı açma konusu büyük bir kolaylık sağlasa da tam anlamıyla başarılı sonuçlar vermeyebilir..

1 Comment
  1. Patlıyo says

    Sayenizde aylardır kullandığım iphone cihazımda zamanlayıcıyı açmayı öğrendim, sitenizde ki diğer yazılardan da mutlaka yararlanacağım. Çok teşekkürler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.