instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme

İnstagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları insanların çok fazla zaman geçirdiği, iletişim ve etkileşim için tercih ettiği platformlardır. Kullanıcıların sohbet edebilmesini, birbirleri ile beğendikleri içerikleri paylaşabilmesin, kendilerine ait fotoğrafları paylaşabilmesini sağlarlar.

İnstagram, temeline görsel içerikleri alan ve kullanıcılarına bu doğrultuda hizmet veren bir platformdur. Diğer platformların aksine çoğu işlemini mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmektedir. Kullanıcılarının web sayfası üzerinden yapabileceği işlem sayısını kısıtlı tutmakta ve bunun sonucunda mobil uygulamasının kullanım oranını daha da artırmaktadır. Mobil uygulama kullanmak yerine web sayfası üzerinden kullanım yapmak isteyen kullanıcıların karşılaştığı işlem kısıtlamaları bazen can sıkıcı olmaktadır. Aynı işlemleri web sayfası üzerinden de gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar bu konu da alternatif yöntemler aramaktadır.

instagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme

İnstagram Web ve Mobil Uygulama Arasındaki Farklar Nelerdir?

İnstagram web sayfasının en önemli eksik noktası gönderi paylaşma konusuyla ilgilidir. Mobil uygulama üzerinden gönderi paylaşmak mümkünken web sayfası üzerinden mümkün değildir. Bunun dışında mesajlaşma bölümü de web sayfasında uzun zaman yer almamıştır. Getirilen yeni güncellemeler ile birlikte bu özellik web sayfasına eklenmiştir. Yakın zamanda web sayfasına da eklenen bir diğer özellik ise hikâye görüntüleme konusuyla ilgilidir. Güncelleme öncesinde yalnızca mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilen bu işlem artık web sayfasında da gerçekleştirilebilmektedir.

İnstagrama Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

İnstagrama bilgisayar üzerinden web tarayıcısı aracılığıyla gönderi yükleyebilmek mümkün gözükmemektedir. Yalnızca bu işlemi yapabilmek için hizmet veren programlar bulunmaktadır. Fakat bu işlem tarayıcı üzerinde bazı ufak değişiklikler yaparak programsız bir biçimde de gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar Google Chrome tarayıcısı dikkate alınarak aşağıda listelenmiştir.

  • Öncelikle Google Chrome web tarayıcınızı açınız. Herhangi bir sorun yaşamamak için güncel olduğundan emin olunuz. Güncel değilse güncelleyiniz.
  • Ardından İnstagram web sayfasını açınız ve hesabınıza giriş yapınız.
  • Girdiğiniz İnstagram sayfasının herhangi bir kısmında sağ tık yapınız. Açılan seçenekler içerisinden “İncele” seçeneğine tıklayınız.
  • Sayfanın teknik bilgilerinin yer aldığı bir pencere açılacaktır. Bu esnada “F12” tuşuna basınız.
  • Bunun ardından İnstagram sayfasının mobil görünüme geçtiğini görüntüleyeceksiniz.
  • Bunun ardından ise “F5” tuşuna basarak mobil sayfanın kendini yenilemesini sağlayınız.
  • Mobil görünümlü İnstagram sayfasının alt kısmındaki artı (+) simgesine tıklayınız.
  • Paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videonun dosya konumuna gidiniz ve seçiniz.
  • Ardından mobil uygulamada olduğu gibi paylaşılacak gönderinin ilgili düzenlemelerini yapınız ve ardından “Paylaş” butonuna tıklayınız.

Belirtilen İnstagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme adımlarının uygulanması durumunda işleminiz gerçekleşecektir. İnstagram sürekli olarak yenilenen ve güncellenen bir platform olduğu için bu adımlar ileride değişimlere uğrayabilir. Bu doğrultuda alınabilecek başarısız sonuçlar benzer adımların uygulanması ile engellenebilecektir.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?