instagram guides nasıl kullanılır

İnstagram Guides Nasıl Kullanılır?

İnstagram’ın çok fazla kullanılan ve her geçen gün kullanıcı kitlesini artıran bir platform olduğu bilinmektedir. Kullanıcı kitlesinin giderek artırmasındaki en önemli etken sürekli olarak yenilikler sunması ve kendisini geliştirmesidir. Kullanıcıların yeni ihtiyaçlarına ve beklentilerine karşılık veriyor olması bu başarının en önemli sırrıdır.

İnstagram, kullanıcıların eğlenceli vakit geçirebildiği nadir platformlardan biridir. Takip edilen kullanıcılar ile iletişimi sağlamasının yanı sıra, birçok eğlenceli fotoğraf ve video içeriğini de görebilmesini sağlamaktadır. Tüm bu özellikler kişisel eğlence alanındaki kullanımlara yöneliktir. Bunun dışında ise profesyonel amaçla gerçekleştirilen kullanımlar da mevcuttur. En önemli profesyonel kullanım ise e-ticaret sitelerinin gerçekleştirdiği gibi ürün satışı üzerinedir. Ürün satışı konusunda İnstagram son derece etkili kullanılan bir platformdur. Bu bakımdan son olarak İnstagram Guides isminde bir özelliği hizmete sunmuştur. İnstragram Guides nasıl kullanılır konusu ise yeni bir özellik olduğu için oldukça merak edilmektedir.

instagram guides nasıl kullanılır

İnstagram Guides Nedir?

İnstagram Guides, yakın zamanda hizmete sunulan bir özellik olması sebebiyle pek fazla kişi tarafından henüz bilinmemektedir. Bu özellik kullanıcılar için sanal bir mağaza olarak hizmet sağlamaktadır. Mağaza içerisinde bulunan birçok ürün kısa bir yolla satın alınabilmektedir. Kullanıcıların yapması gereken tek şey ilgi duydukları ürün kategorilerini incelemek, ardından beğendikleri ürün satın almak için ilgili siteyi ziyaret etmektir.

İnstagram Guides Nasıl Kullanılır?

İnstagram tarafından yakın zamanda sunulan İnstagram Guides özelliği, birçok kullanıcı tarafından henüz keşfedilmemiştir. İnstagram uygulaması güncel olmayan kullanıcıların yeni eklenen özelliği kullanabilmeleri mümkün değildir. Bu sebeple İnstagram uygulaması mobil uygulama mağazaları üzerinden güncellenmelidir.

Uygulama güncel sürüme ulaştıktan sonra bazı butonların yerlerinin değiştiği ve yeni bir buton eklendiği görülebilecektir. Alt tarafta profil fotoğrafının sol tarafında yer alan buton yeni eklenen İnstagram Guides özelliğidir. Bu butona tıklayarak mağazadaki ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Beğendiğini ürünü satın almak için ise ürüne tıklamanız ve içerisinde yer alan İnternet Sitesinde Gör butonuna tıklamanız gerekecektir. Bu işlemin ardından ürünün bulunduğu web sitesi görüntülenecektir. Satın alma işleminizi bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Guides Hizmetleri Nelerdir?

Öncelikle bu özellik sanal bir mağaza olarak hizmet verdiği için, yaşanan bu pandemi sürecinde sosyal mesafe kuralının ihlal edilmesine engel olacak biçimde alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. Bu bakımdan virüsle mücadelede önemli bir görev üstlenmektedir. İnstagram yöneticilerinin de bu özelliği geliştirirken düşündüğü en önemli etken bu olmuştur. Virüs ile birlikte insanların sanal mağazalara akın etmesi, uygulama yöneticilerini de bu alanda bir özellik sunmaya itmiştir.

İnstagram Guides özelliği içerisinde farklı uygulama adımlarını barındırmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde ifade edilmektedir:

Dilek Listesi: Sıklıkla takip ettiğiniz ve kaydedilenler listenize daha önceden eklediğiniz bazı ürünleri listelemektedir. Bu doğrultuda beğendiğiniz ürünler için bir favori listesi niteliği taşımaktadır.

Mağazalara Göz At: Ürün satışı yapan kullanıcıların veya kurumsal firmaların, diğer ürünlerini de görüntüleyebileceğiniz bir vitrin konumundadır. Dilediğiniz hesabın vitrinine girerek sattığı diğer ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Editörün Seçtiklerini Gör: İsminden de anlaşılacağı üzere İnstagram editörlerinin kendi beğenilerine göre ürünler listelenmektedir. Buradaki ürünler genel anlamıyla yurtdışı kaynaklı ürünlerdir. Bu bağlamda ülkemiz içerisinden pek tercih edilmeyecektir.

Mağaza Koleksiyonlar: Bu bölüm içerisinde yer alan ürünler, mağazalar tarafından belirlenen ürün listeleridir. Bu listelere belirli isimler vererek kullanıcıları içeriye çekmek amaçlanmaktadır. Verilen isme yönelik ürünler bulunmaktadır.

Rehberleri Keşfet: Günümüzde influencer olarak tanımlanan kişilerin yaptığı ürün tanıtımlarının yer aldığı bölümdür. Bu kişiler tarafından belirlenen ürünler listelenir, ürün hakkında kişinin yorumları ve düşünceleri yazar. Bu doğrultuda kullanıcılar ürün almaya teşvik edilir.

İnstagram Guides özelliği yakın zamanda hizmete sunulmuş bir özelliktir. Bu sebeple bazı teknik sorunlar yaşanabilecektir. Bu doğrultuda uygulama tarafından yeni güncellemeler ile birlikte bu sorunlar düzeltilecektir. Gelen her güncelleme ise bazı özelliklerin veya butonların değişime uğramasına sebep olabilecektir. Gerçekleşecek değişimlerden dolayı yaşanabilecek farklılıklar uygulamadan kaynaklanmaktadır.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?