instagram görüntülü arama kapatma

Instagram Görüntülü Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram her geçen gün var olan özelliklerine yeni özellikler ekliyor. Eklenen her yeni özellik beraberinde yeni şeyler getirirken bazıları insanların hoşuna giden ama bazıları da insanları bıkkınlık derecesine getiren  sorunlara neden olabiliyor. Bu sorunlardan biri hiç şüphesiz ınstagram görüntülü arama kapatma sorunudur. Elbette teknolojiye ve Instagrama hakim olanlar için bu bir sorun olmayabilir ama bazıları için oldukça büyük ve can sıkıcı bir durum olabiliyor. 

instagram görüntülü arama kapatma

Instagram hesabı olanlar bilir bazen acayip derecede üst üste görüntülü arama istekleri gelebiliyor ve neredeyse bununla o anda başa çıkmak imkansız olabiliyor. Her şeye rağmen bu sorunun tam olarak çözümü bulunmasa da rahatsızlık vermeyecek derecede çözülebiliyor. Yani ınstagram görüntülü arama kapatma özelliğini tamamen kapatmak mümkün olmasa da görüntülü konuşma isteği almanın önüne geçilebiliyor.

Instagram görüntülü sohbet kapatma sorununun çözümünü maddeler halinde anlatmaya çalışacağım. Bu konu hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmasanız bile sıralayacağım maddelere göre giderseniz çok rahat bir şekilde instagram görüntülü konuşma kapatma sorunundan kurtulabilirsiniz.  Kısacası instagramda görüntülü aramayı kapatmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

instagram görüntülü sohbet kapatma

  • İlk olarak ınstagrama giriş yaparak Profil bölümündeki Seçenekler ( yatay üç çizgi ) bölümüne giriş yapmalısınız..
  • Ayarlar seçeneğini kullanarak bildirimler bölümüne gelmelisiniz.
  • Direct Mesajları bölümünden Görüntülü Sohbetler sekmesine giriş yapmalısınız.
  • Bu bölümden görüntülü sohbetler başlığı altında yer alan seçeneklerden size uygun olan seçeneği tıklayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsini ettiğim ayarı kapatmanız halinde kimse size görüntülü konuşma isteği gönderemeyecektir. Tabi en başta dediğim gibi bu ayarları yapmış olmanız sizi tamamen kurtarmıyor. Bununla ilgili bildirim alabilirsiniz.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?