böğürtlen maskesi

Güzel Bir Cilt İçin Böğürtlen Maskesi

Yaşlılık izlerini gidermek için böğürtlen çok faydalıdır. Öncelikle böğürtlenin cilt için öneminden bahsedeceğiz. Böğürtlen meyvesi cilde tazelik getiriyor.

Böğürtlenin cilt için yağı da var. Tıpkı kayısı, badem yağında olduğu gibi böğürtlen yağında bulunan C vitamini sayesinde taptaze bir cilde kavuşmanız mümkündür.

böğürtlen maskesi

Böğürtlen yağı cilde ve saçlara canlılık getiriyor. Peeling yaparken bünyesinde böğürtlen yağı olan kremlerden kullanırsanız güzelliğinizi sağlamış olursunuz. Aynı zamanda saç bakım sırasında da bu yağ çok önemlidir.

Böğürtlen maskesinin hazırlanması ve kullanılması

Bir kasede 5 adet iri böğürtleni ezin ve içine süt ekleyerek onu lapa haline gelinceye kadar karıştırın. Gece yatmadan önce hazırladığınız solüsyonu temiz cilde maske şeklinde sürün. Sonra hiçbir şey yapmadan sadece uzanarak yarım saat kadar dinlenin. Sonra normal ılık su ile böğürtlen maskesini yüzünüzden yıkayın ve uyuyun. Eğer yağlı bir cilde sahip iseniz bu karışıma böğürtlen bitkinin yapraklarını ekleyerek faydalanabilirsiniz.

Böğürtlen maskesini elinizle saç diplerine masaj yaparak yedirdiğinizde birkaç zaman sonra parlak ve canlı saçlara da sahip olabilirsiniz. Güzel bir cilt ve parlak ve canlı bir saç hangi kadını muhteşem güzellikte bir kadın yapmaz ki.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?