google news kayıt için kaç içerik gereklidir

Google News Kayıt İçin Kaç İçerik Gereklidir?

Birçok haber sitesi Google News kayıt için bazı şartları araştırmaktadır.  Bu şartlardan biri de içerik sayısıdır.

İçerik Sayısı Kaç Olmalı?

Google News’e kaydolurken sitenizde günlük belirli bir miktarda içeriğin giriliyor olması önemlidir. Yeni sitelerde çok fazla yükleme yapılması önerilmez, ancak 7 aydan fazla zamandır bir siteniz varsa, günde 30 civarı yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca bu içeriklerin özgünlüğü en önemli kısımlardan biridir. Alıntı haberlerde de diğer bilgi makalelerinde de özgünleştirilen yazı içeriklerini sitenize eklemeniz gerekir. Google News kayıt için İçerik sayısıkonusuna ek olarak içerik kalitesi en önem verilen kriterler arasındadır.

google news kayıt için kaç içerik gereklidir

 

Haber siteniz News’e kabul edilirse, hit çekmek için acele etmemek gerekir. Yeni siteler bu konuda hataya düşerek Google tarafından kısa sürede göz ardı edilebilmektedir.  Güncelleme ile haber sitesi varlığını sağlamlaştıramadan yok olabilir. Önemli olan sağlam bir zeminden adım adım ilerlemektir.

Teknik Bazı Öneriler

Google News’te teknik açıdan bazı detayların önemi vardır. Kaydınızın yaptırıldığı varsayılırsa, makale URL’sinin kalıcı ve benzersiz olması kritik bir konudur. Ayrıca makale bağlantıları da birkaç kelime barındıran HTML bağlantısı olmalıdır. Bu durum Google taraması ile alakalıdır. Makale biçimi olarak PDF ile HTML tanımı söz konusudur. Bunun dışında tarama yapılmamaktadır.

Google News’e Başvuru Yapmak 

Google News kaydında içerik şartı dışında başvuru işlemlerine de bakmakta fayda vardır. Google Haberler Yayıncı Merkezi’nden yapılan başvurularda bazı değerlendirmeler yapılmakta ve uygun haber siteleri kayıtları kabul edilmektedir.

  • Başvuru yaparken haber sitesinin sahibi olduğunuzu doğrulamanız gerekir.
  • Birden fazla siteniz varsa, seçerek talep butonuna basmanız gerekir.
  • Site bilgileri girişi de yapıldıktan sonra işlemler tamamlanır. Süre bir gün veya birkaç hafta arasında değişebilir.
  • Site kabul edildiği zaman haberler bölümünde onaylandığına dair işaret görülebilir.

Haber Mi Bilgi mi?

Haber sitesi içerikleri hakkında önemli bir detay, hem haber hem de bilgi içeriklerinin karışık olarak sitede yer alması gerektiğidir. Özellikle alıntı haberleriniz varsa, özgünleştirmeye ayrıca önem verilmeli ve bilgi içerikleriyle destek sağlanmalıdır. Ancak bilgi makalelerinin sıklığını abartmamak gerekir. Haber metinleri baskın, fotoğraflar da yeterince büyük olmalıdır.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?