foursquare hesabı nasıl silinir

Foursquare Hesabı Nasıl Silinir?

Foursquare, konum paylaşma sistemi üzerine kurulmuş olan bir sosyal medya platformudur. Kullanıcıların anlık olarak bulundukları mekânın, semtin veya şehrin ismini takipçileri ile paylaşabilmelerini sağlamaktadır.

Sosyal medya platformlarını kullanan bir çok kullanıcı, yeni trend olarak ortaya çıkan ve birçok kullanıcının büyük bir merak ve ilgi ile kullandığı platformları denemektedir. Geliştirilen her platform kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmamaktadır. Belli bir süre deneme aşamasından sonra beklenilen etkileşimi karşılamayan platformlar kullanılmamaktadır. Bu sebeple kullanıcılar oluşturmuş oldukları profilleri silmek istemektedir. Bu bağlamda bakıldığında Foursquare platformu da son dönemlerde pek fazla kullanılmamakta ve profiller silinmek istenmektedir. Bunun sonucunda ise Foursquare hesabı nasıl silinir konusu önem kazanmaktadır.

foursquare hesabı nasıl silinir

Foursquare Nedir?

Foursquare platformu, temel olarak kullanıcıların bulundukları konumları paylaşabilmelerini sağlamaktadır. Bu paylaşım sistemi büyük ölçüde tavsiye ve bilgilendirme amacıyla çalışmaktadır. Platform üzerinden birbirini takip eden kullanıcılar arasında yapılan paylaşımlar, yeni ortamların keşfedilmesini, keşfedilen ortamların kalitesine ilişkin bilgi edinilmesini sağlamaktadır.

Foursquare Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya sürekli olarak kendini yenileyen, içerisine ekstra özellikler ilave eden bir mecra konumundadır. Burada hizmet veren platformlar da bu değişim ve yeniliklere ayak uydurarak kendisini sürekli olarak yenilemektedir. Yenileme işlemini başarıyla gerçekleştirmeyen platformlar ise etkisini kaybetmekte, her geçen gün kullanıcılarını kaybetmektedir. Bu durumlar göz önüne alındığında Foursquare de bu listeye dâhil edilebilecek bir platformdur. Güncelliğini kaybettiği ve kendini yenilemediği için kullanıcılarının birçoğunu kaybetmiştir.

Popülerliğini giderek kaybeden Foursquare platformu üzerinde bulunan hesabınızı silmek istiyorsanız, uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

  • İnternet tarayıcınız üzerinden Foursquare web sitesine giriniz.
  • Silmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
  • Sağ üst köşedeki profil isminize tıklayınız.
  • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfanın sağ menüsünden “Gizlilik Ayarları” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfa içerisinde hesap silme ile ilgili net bir buton bulunmamaktadır. Fakat görüntülenen bilgilendirme metnin mavi renkle yazılmış olan “hesabını da silebilirsin” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Delete Account isimli bir sayfa açılacaktır. Bu sayfayı Türkçe diline çevirerek daha net anlayabilirsiniz.
  • Eğer çeviremiyorsanız ilk kısımda yer alan bölüme neden ayrıldığınız konusunda bir işaretleme yapmanız gerekecektir. Herhangi birini seçebilirsiniz.
  • Ardından “Delete Account” butonuna tıklayınız.
  • Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için parolanızı giriniz.

Tüm adımlar eksiksiz bir biçimde uygulanmalıdır. Uygulandıktan sonra Foursquare hesabı nasıl silinir başlıklı işlem tamamlanmış olacaktır. Silme işleminin ardından hesapla ilgili verileri geri alabilmek mümkün değildir. Bu sebeple silme işlemini tamamlamadan önce kesin kararınızı verdiğinizden emin olunuz ve işleminizi o şekilde tamamlayınız.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?