facebook sayfa ismi nasıl değiştirilir

Facebook Sayfa İsmi Nasıl Değiştirilir?

Facebook, birçok kişisel işlem için kullanılmasının yanı sıra birçok profesyonel iş için de kullanılan bir sosyal medya platformudur. Kişilerin veya kurumların profesyonel işlerini hitap ettikleri kitle ile ücretsiz bir biçimde buluşturabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Facebook kullanıcılarının etkileşim içerisine girmesi için birçok farklı özellik ve yöntem bulunmaktadır. Bunların içerisinde en etkilisi Facebook sayfalarıdır. Kullanıcılar bir yönetici tarafından oluşturulan sayfalar içerisindeki gönderileri takip etmekte, o gönderilerin yorumlar kısmından diğer kullanıcılarla etkileşim içerisine girmektedir. Bu sayede kullanıcıların iletişimi ilerlemekte ve yeni arkadaşlıklar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple bu sayfaların önemi giderek artmaktadır. Bu kadar büyük bir öneme sahip olması da birçok kullanıcıyı bu sayfalarda yönetici olmaya veya yeni bir sayfa oluşturmaya itmektedir. Böyle bir görevi üstlenen kullanıcılar için ise bazı ufak bilgilendirmelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgilendirmeler içerisinde Facebook sayfa ismi nasıl değiştirilir konusu ile ilgili bilgiler de bulunmaktadır.

facebook sayfa ismi nasıl değiştirilir

Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Her kullanıcı mutlaka belirli bir kitleye hitap etmek, o kitlenin beğenisini ve ilgisini çekebileceğini düşündüğü gönderileri paylaşmak istemektedir. Bu doğrultuda bir Facebook sayfası oluşturma eğilimine girmektedir. Böyle bir eğilimi bulunan kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şunlardır.

 • Öncelikle internet tarayıcınız üzerinden Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 • Sağ üst kısımdaki artı (+) simgesine tıklayınız.
 • Açılan menüde bulunan “Sayfa” seçeneğine tıklayınız.
 • Oluşturmak istediğiniz sayfanın adı, kategorisi ve açıklaması ile ilgili olan bilgi kutucuklarını doldurunuz.
 • Ardından “Sayfa Oluştur” butonuna tıklayınız.
 • Sayfanın oluşturulmasının ardından “Site Önizlemesi” adıyla açılan pencereden sayfanız ile ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.
 • Yaptığınız düzenlemelerin bilgisayar görünümünün yanı sıra mobil cihaz görünümünü de görüntüleyebilir, buna yönelik yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.

Facebook Sayfa İsmi Nasıl Değiştirilir?

Facebook sayfası oluşturma işlemi kullanıcıların fazlasıyla acele ederek yaptığı bir işlemdir. Acele olarak gerçekleştirilen bu işlem ilerleyen aşamalarda pişmanlıklara sebep olabilmektedir. Giderek hitap ettiği kitleyi büyüten kullanıcılar, daha fazla memnuniyet yaratmak için bazı değişikliklere başvurmaktadır. Bu değişiklikler çoğu zaman sayfa fotoğrafı, açıklaması, kategorisi gibi konular üzerine olsa da bazı durumlarda sayda isminin değişimine kadar gidebilmektedir. Böyle bir durumda sayfa ismini değiştirmek isteyen kullanıcıların uygulaması gerekenler şunlardır:

 • Öncelikle internet tarayıcınız üzerinden Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 • Sol menüde ye alan “Sayfalar” seçeneğine tıklayınız. Eğer Sayfalar seçeneği görünmüyorsa “Daha Fazlasını Gör” butonuna tıklayarak ek seçenekleri açınız.
 • Birden fazla sayfanın yöneticisi iseniz, ismini değiştirmek istediğiniz sayfayı seçiniz.
 • “Sayfa Bilgilerini Düzenle” seçeneğine tıklayınız.
 • İlk sırada yer alan “Ad” bölümünden sayfanızın ismini değiştiriniz.

Aynı pencere üzerinden sayfanızın kullanıcı adını belirleyebilir, açıklamasını ve kategorisini düzenleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra sayfanızın iletişim ile ilgili tüm bilgilerini ve hizmet verme saatlerinizi ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

İfade edilen tüm adımlar ve açıklamalar Facebook platformunun en güncel durumu dikkate alınarak hazırlanmıştır. Gelebilecek yeni güncellemeler sonucunda bazı butonların ve seçeneklerin yeri değişebilecek, bazı özellikler ise kaldırılabilecektir. Bu durumu dikkate alarak işleminizi gerçekleştiriniz.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?