cilt bakım ürünleri hangi sırayla kullanılmalı

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Kullanılmalı

 Tüm kadınların bildiği bir sözdeki gibi; en önemli giysiniz, cildinizdir. Bu nedenle, cildiniz için doğru ürünleri kullanmak ve onları doğru sırayla uygulamak oldukça önemlidir.

İyi bir cilt için cilt yapınızı bilmeli ve buna uygun ürünleri mutlaka bir rutin haline getirerek kullanarak, bakım yapmanız gerekir.  Cilt bakımı konusunda verimli bir sonuç almak istiyorsanız, cilt bakım ürünlerini uygularken doğru sıralamaya dikkat etmeniz gerekir. Uygun sırayla ilerlediğiniz ve bu bakımları bir rutin haline getirerek, düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde cildinizde etkisini daha iyi görecek ve bakımını kusursuz bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

İçindekiler:

Ø  Cilt Temizliği

Ø  Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Tonikler

Ø  Sivilceli Ciltler için

Ø  Yenilenmek için Serum

Ø  Nemlendirici

Cilt Temizliği

Cilt bakım ürünlerini uygulamadaki ilk sırayı cilt temizliği almaktadır. Bakımın temiz bir cilde uygulanması gerekir.

cilt bakım ürünleri hangi sırayla kullanılmalı

Cilt tipinize uyumlu jel, köpük, misel su vb. gibi temizleme ürünlerini sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kere uygulamanız gerekir. Bu ürünleri dairesel hareketler eşliğinde, masaj yaparak uygulamalı ve cilt temizliğini sağlamalısınız. Temizleme işleminden önce makyajınız varsa ilk olarak makyajınızı temizlemelisiniz.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Tonikler

İlk aşama olan temizleme işlemini bitirdikten sonra, gözeneklerin sıkılaşması için derin bir arındırma işlemi yapmak adına tonik ürünler kullanabilirsiniz.

Seçeceğiniz tonik, cilt tipinize uyum sağlamalı ve alkolsüz olmalıdır.

Sivilceli Ciltler için

Cilt tipiniz sivilcelenmeye müsaitse, tonik aşamasından sonra sivilcelere yönelik ürünler tercih edebilirsiniz.

Ölü deriyi atmayı sağlayan maske veya peeling gibi işlemler de bu aşamada yapılabilir.

Yenilenmek için Serum

Bir sonraki adım olarak sırayı serum alıyor. Tekrar cilt tipinize uygun olan ve cildinizin ihtiyaçlarına karşılık verebilecek yaşlanmayı önleyen, c vitamini içeren serumlar kullanabilirsiniz.

Serumlardan daha verimli bir sonuç elde etmek istiyorsanız, gece daha fazla yenilenme gösteren cildiniz için serumu gece kullanmanız daha uygun olacaktır.

Nemlendirici

Serum aşamasını atlasanız da atlamasanız da mutlaka nemlendirir kullanmanızı öneririz. Cildinize günde iki defa, sabah ve akşam olacak şekilde nemlendirici uygulamalısınız. Nemlendirme işlemini gerçekleştirirken göz çevresi ve dudaklar da unutulmamalıdır.

Cilt tipinizi tanıyarak, yukarıdaki sıralamayı bir rutin haline getirerek düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirirseniz, daha verimli sonuçlar elde edebilir ve kullandığınız ürünlerin özelliklerini en önemli giysiniz olan cildinizde hissedebilirsiniz.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?