ücretsiz blog açma servisleri

Blog Açmak İsteyenler İçin Harika ve Ücretsiz Servisler

Düşüncelerinizi bir blog sayfası ile insanlara mı ulaştırmak istiyorsunuz? O zaman bu adımları takip etmelisin.

İnternetin kurulduğu ilk yıllardan beri blog sayfaları hep popüler olmuştur. Günümüzde de birçok kişi blog açmak için neler yapılmalı, ne gibi uygulamalara ve ya servislere ihtiyacı olduğunu merak etmektedirler. Eğer sen de yazı yazmaktan hoşlanıyorsan, fikirlerini insanlarla paylaşmaktan hoşlanıyorsan ve ya bu işte para kazanmak istiyorsan sana harika önerilerimiz var. Bu önerileri duymak için sabırsızlanıyorsan o zaman hemen konuya girelim.

Blog İçin Konu Seçmek

Öncelikle blog açmak için konu seçimi yapmalısın. Hangi konu hakkında yazmak istiyorsun, uzmanlık alanların ve ya hobi alanlarına göre blog sayfanın konusuna karar verebilirsiniz. Örnek olarak film izlemeyi çok seviyorsan blog sayfan için film temalı yazabilirsin ve ya ev de kendin yap (Do it yourself) tarzında insanlara ilham olabilirsin. Blog için konu seçimi tamamen senin uzmanlık alanına bağlı ve ya hangi konuda insanlara ulaşmak istediğine bağlı. Sadece iyi düşün.

ücretsiz blog açma servisleri

Blog Sayfa Kullanımı

Bloğunuzu daha çok kişiye ulaştırmak için blog tasarımından ve sayfa kullanımına hakim olmalısın.  Bloğunu renklendirebilir, ilgi çekici konular seçebilir ve ya alıntılar yapabilirsin. İnsanları blog sayfana nasıl çekeceğini düşünmelisin. Peki insanları blog sayfana çektikten sonra ne yapacaksın? Bundan sonra ise insanların blog sayfana hayran olmasını ve sürekli seni takip etmelerini istemez misin? İşte bunun için blog sayfanı en aktif şekilde kullanmalısın. Düzenli olarak ilgi çekici ve bilgilendirici içerik yazıları yazabilirsin. Fakat dikkat et insanları bu yazılarla sıkma. Kullandığın dil akıcı ve anlaşılır olsun. Ayrıca fotoğraf, resim ve ya alıntılar kullanarak insanların ilgisini kaybetmesine izin verme. Paragraflar doğru kullanmaya çalış. Aynı şekilde dil bilgisi kuralları ve ya noktalama işaretleri. Bunları yaptığında blog sayfanın sıkıcı olacağını düşünme sakın. İnsanlar senin sayfanın profesyonelliğini göreceklerdir. Sen yine insanların ilgisini çekmek için blog sayfanı en etkin şekilde kullanmaya devam et. Blog açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri de sayfa kullanımıdır.

Blog İçin Görsellik Tasarımı ve ya Kullanımı

Blog sayfanı dikkat çekici bir hale getirmek için oldukça fotoğraf ve ya görsellik kullan. Blog sayfan için logo tasarımı yaptırabilirsin ve ya blog sayfanın tasarımını yeniletebilirsin. Görsellik insanların ilk göreceği ve etkileneceği faktör olduğu için bunlara özen göstermen sana artı olacaktır. Bunlara özen gösterirsen takipçi sayında istediğin oranda artacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Blog Sayfaları

Yukarıda saydığımız adımlara dikkat ettin ve ya kendini geliştirmeye çalışıyorsun artık sıra blog sayfanı açmaya geldi. Peki hangi blog sayfasından yararlanacağını biliyor musun? İnternet birbirinden farklı yeni başlayanlar için ücretsiz blog sayfaları bulabilirsin. Peki bunların hangisi senin için uygun? Bir diğer önemli soru ise blog sayfasını hangi amaçla kullanmak istediğin. Para kazanmak için mi insanlara düşüncelerini aktarmak için mi? Yoksa ikisi de mi? O zaman senin için en iyi blog sayfalarını sıralayacağız. Ücretsiz blog sayfaları:

WordPress

WordPress blog sayfası dünya üzerindeki en popüler ücretsiz blog sayfasıdır. Yeni başlayan kişilerin ve ya profesyonel blog yazarlarının hala kullandığı en popüler sayfadır. Bu sayfanın en önemli özelliği ise kendi sayfanın sahibi olabilmendir. İstersen sayfanı büyütebilirsin. Ücretli üyelikler, çevrimiçi mağazalar ve ya forum ekleyebilirsin. Bu özellikleri blog sayfana eklemek blog üzerinden para kazanmana da yardımcı olacaktır.  SEO eklentisi özelliği ile ise insanların sayfana kolay bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca WordPress birbirinden farklı temaları ile ücretsiz bir şekilde profesyonel görünümlü bir web sitesi görünümü oluşmasına izin verir.

Constant Contact Website

Bu blog sayfasında yapay zeka yardımı ile kısa süre de blog sayfanın oluşmasını sağlamaktadır. Constant Contact blog sayfası 60 günlük ücretsiz deneme sürünüm modelini sana sunmaktadır. Birbirinden farklı temalarıyla, ücretsiz görsel kütüphanesi ve sürükle bırak özelliği sayesinde sana kolay ve kullanışlı bir blog sayfası sunmaktadır.

Blogger

Blogger blog sayfası bilinen en eski blog platformlarından biridir. Blogger sayfasına üye olabilmeniz ihtiyacın olan tek şey geçerli bir Google hesabın olması. Eğer teknoloji hakkında fazla bir bilgin yoksa kolayca Blogger sayfasını kullanarak basit bir şekilde kendi blog sayfanı oluşturabilirsin. Blogger sayfası Google yazılım firmasına ait olduğu içinde oldukça güvenilir bir blog sayfasıdır. Bu nedenle eğer şüphelerin varsa güvenle kullanabilirsin.

Tumblr

Gençler arasında bilinen en popüler blog sayfasıdır. Bu sayfanın diğerlerinden farkı ise diğer blog sayfalarını takip ediyor özelliği olmasıdır. Fakat Tumblr sayfasının sınırlı özellikleri vardır. Eğer bu işten para kazanmak istiyorsan bilmen gerekir ki Tumblr’ın bu konuda sınırlı özellikleri vardır.

Sana önerdiğimiz blog sayfaları, blog için dikkat etmen gereken özellikler gibi konuları takip ederek sende kendi blog sayfanı ücretsiz ve kolay bir şekilde oluşturabilirsin. Blog açmak isteyenlere tavsiyelerverdiğimiz bu yazıyı arkadaşlarınla da paylaşabilir ve ya aklına takılanları tekrar okuyabilirsin.

Yazı hakkındaki yorumun nedir?